ÜYE OLUN Üye Girişi
Ottoman Rising

Ottoman Rising

8 / 10.0 (188 oy)
IMDB: 7.9
Bu sayfadaki bilgileri arkadaşlarınız ile Paylaşabilirsiniz.
1 YORUM
Yorum yapabilmek için üye olmalısın. Küfür, Hakaret, Spoiler veren yorumlar silinir/banlanır.
@engininmekani 1 yıl önce
Tarihi okuyup öğrenirken; tek bir tarafın kaynaklarından öğrenmenin ne kadar yanlış olduğunu, bu şekilde edinilen bilgilerin gerçeği çarptığını, tek t... [Devamını gör..]
Tarihi okuyup öğrenirken; tek bir tarafın kaynaklarından öğrenmenin ne kadar yanlış olduğunu, bu şekilde edinilen bilgilerin gerçeği çarptığını, tek taraflı olduğunu düşünsem ve bu yüzden ikiden fazla tarafın kaynaklarına bakmayı uygun görsem de;
Türk tarihi ile uzaktan yakından ilgili istisnasız her olayın, her kaynağı Türkleri küçük görüp karşı tarafı bir şekilde yüceltiyorlar. Bunu en adil ve tarafsız görünenler bile alt tonlarda, ufak dokundurmalarla mutlaka yapıyorlar. Yabancı kaynakların Türkleri aşağılama çabası sadece Osmanlı döneminde değil, ilk Türk devletlerinden başlayıp günümüze kadar geliyor. Özellikle büyük başarılar elde ettiğimiz; Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşı yılları ve İzmir'in kurtuluşu ile ilgili konularda bol bol görüyoruz.
Sanarsın ki İstanbul'un fethi tamamen şans eseri başarılı olmuş. İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır derler ama bunlar iğneyi kendilerine dokundurup bize 10luk inşaat çivisi çakıyorlar.
Ottoman Rising
Ottoman Rising'un yayınlanan son bölümü
Rise of Empires: Ottoman, tarihe damgasını vuran padişahlardan Fatih Sultan Mehmet’in yükselişini ve İstanbul’un fethini konu alırken dönemin Osmanlı İmparatorluğu’nu farklı bir açıdan ele alıyor.
Yeşil simge bölümü daha önce seyrettiğinizi gösterir. Simgeye tıklayarak seyretmedim olarak değiştirebilirsiniz.
Kırmızı simge bölümü seyretmediğinizi gösterir. Simgeye tıklayarak seyrettim olarak değiştirebilirsiniz.